Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut

Kilpailukalenteri.fi - sähköinen kisakalenteri

Sähköinen ilmoittautumisjärjestelmä kilpailukalenteri.fi sisältää kaikki Suomen Urheiluliiton hyväksymät kilpailut. Kilpailuita on mahdollista selata aikajärjestyksessä kalenteria hyödyntäen tai hakemalla mm. ajanjakson, sarjan, lajin, piiri tai kilpailun luokituksen mukaan.

10 seuraavan päivän kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
La 25.05.pkAlavuden kevätseiväsAlavus23.05.
-
 pkHeinäpään heittokisaOULU23.05.
-
 pkKansalliset SAUL-kisatKuortane23.05.
-
 pkOP Pohjola Junior GPHelsinki23.05.
-
 pkPrimaTimber kevätheitotLiperi22.05.
-
 pkPyrinnön heittocup, 9-12v.Tampere24.05.
-
 akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutKalajoki17.05.
F
 akLohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuulaLohja23.05.
-
 pmPohjois-Savon pm -maastotVieremä19.05.
-
 pmVARSY:n pm sisulisämoniottelutTurku20.05.
-
 maantie19. Sarvilahden MaratontapahtumaLoviisa15.05.
-
 maantie36. Terwahölkkä ja -maratonOulu -
-
Su 26.05.pkAulis Kupiaksen muistokisat, lajipäiväkisa kuula ja moukariLappeenranta (Ylämaa)23.05.
-
 pkHiirenkorvakilpailuiden lisälajitRovaniemi19.05.
-
 pkKevätheitotJoensuu24.05.
-
 pkKieKuMo 2Virrat23.05.
-
 pkPyhäselän seiväskisaJoensuu23.05.
-
 pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere24.05.
-
 pkSäästöpankin kisatAkaa, Toijala24.05.
-
 pkSAUL kansallinen KevätkisaVihti24.05.
-
 pkVilpas Track GamesSalo23.05.
-
 kansToukokuun KisatHelsinki24.05.
E
 amAluemestaruus 10000m, Eteläinen alueHelsinki24.05.
-
 ak27. Kirkon Vaiheill -kilpailuNakkila24.05.
F
 akEspoonlahden heittokisatEspoo24.05.
F
 akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
-
 pmUudy:n junnuottelut 1Janakkala23.05.
-
Ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: keihäsHamina24.05.
-
 pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia25.05.
-
 pkMaanantaikilpailutLeppävirta -
-
 pkParman mestaruuskilpailut 1Lieto24.05.
-
 pkPaunu Games IJämsä24.05.
-
 pkYleisurheilukoulukisa 2Varkaus25.05.
-
 akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3Sipoo / Sibbo26.05.
F
 seuraMetsä Group SeurakisatVarkaus -
-
 seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-
 seuraMetsä Group SeurakisatKarvia27.05.
-
Ti 28.05.pkKaarinan Uran viikkokisat 1Kaarina25.05.
-
 pkKaiun seiväskisaKAAVI25.05.
-
 pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko ja seiväsKotka25.05.
-
 pkLajipäiväkisatImatra24.05.
-
 pkLeiskun toukokuun kisaKankaanpää26.05.
-
 pkUrjU:n juoksukisatUrjala26.05.
-
 akABC-kilpailutSavonlinna25.05.
F
 akIkaalisten aluekisaIkaalinen25.05.
F
 akKuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliigaKuortane25.05.
-
 akUusimaa GP 1/4Vantaa25.05.
F
 kävelyLandsvägsgång DMVasa25.05.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatOrimattila -
-
 seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
Ke 29.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna28.05.
-
 pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi26.05.
-
 pkLasten ottelukilpailutVarpaisjärvi -
-
 pkPomppu-Ukkojen korkeusHelsinki -
-
 pkPorvoon juniorikisa 1 - Borgå juniortävling 1Porvoo - Borgå24.05.
-
 pkPrimaTimber keväthypytPolvijärvi27.05.
-
 pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere27.05.
-
 pkRimaralli 1Espoo26.05.
-
 pkSuomenselän kisatALAVUS27.05.
-
 pkViispiikkinen CupSaarijärvi26.05.
-
 akHyvän Tuulen Kisat 1Helsinki26.05.
F
 akTilastopajacup 2Turku26.05.
F
 seuraMetsä Group SeurakisatKemi -
-
 seuraMetsä Group SeurakisatYlitornio28.05.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatLaitila28.05.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatMarttila -
-
 seuraMetsä Group SeurakisatSiilinjärvi26.05.
-
To 30.05.pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna29.05.
-
 pkKokkolan Veikkojen kisatKokkola29.05.
-
 pkLajipäiväkisat JoutsenoJoutseno28.05.
-
 pkMoukaripörssin kevätkiekko IIIPori28.05.
-
 pkRaahen Vesan seipään tuloskisatRaahe28.05.
-
 pkToukokuun kisatÄänekoski28.05.
-
 pmPm-SisukävelytPori27.05.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatPaimio28.05.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala28.05.
-
Pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat-juoksut ja kiekkoRiihimäki29.05.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
Su 02.06.pkKauko Rokalan muistokilpailuVantaa29.05.
-
 pkKesäkuun tuloskisaLapinlahti30.05.
-
 pkKoskenkylän kymppi ja vitonenRovaniemi25.05.
-
 pkPääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 1/2Espoo30.05.
-
 pkPeeÄssä Cup I-osakilpailuLapinlahti30.05.
-
 pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua27.05.
-
 pkSeuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSUSeinäjoki31.05.
-
 akLaidunkauden avajaiskisatLiminka30.05.
F
 akParkano GamesParkano30.05.
F
 akPKO GamesJoensuu26.05.
-
 pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2.Joensuu26.05.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatKorsholm -
-
Ma 03.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo31.05.
-
 pkHarjoitusryhmäkilpailuSavonlinna02.06.
-
 pkKymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituusPyhtää31.05.
-
 pkLaitilan kesäkuun piirikunnallisetLaitila31.05.
-
 pkLuokittelukilpailut / KeU cup 1Savonlinna, Kerimäki02.06.
-
 pkOsuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere01.06.
-
 pkTarvasjoen Kesäkisat 2/10Lieto/Tarvasjoki02.06.
-
 akEtelä-Pohjalaanen TimanttiliigaKurikka02.06.
F
 akKlaukkala Junior GPNurmijärvi30.05.
F
 seuraMetsä Group Seurakisatpudasjärvi02.06.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatÄänekoski -
-
 seuraMetsä Group SeurakisatPerho -
-
 seuraMetsä Group SeurakisatKarvia03.06.
-
 seuraMetsä Group SeurakisatHimanka -
-