Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<< Huhtikuu 2024 >>
  Ma Ti Ke To Pe La Su
14 1 2 3 4 5 6 7
15 8 9 10 11 12 13 14
16 15 16 17 18 19 20 21
17 22 23 24 25 26 27 28
18 29 30          
  Toukokuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
18     1 2 3 4 5
19 6 7 8 9 10 11 12
20 13 14 15 16 17 18 19
21 20 21 22 23 24 25 26
22 27 28 29 30 31    
  Kesäkuu 2024  
  Ma Ti Ke To Pe La Su
22           1 2
23 3 4 5 6 7 8 9
24 10 11 12 13 14 15 16
25 17 18 19 20 21 22 23
26 24 25 26 27 28 29 30
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä Luokittelu Kilpailu Sijainti Ilm. päättyy WA
ma 06.05.pkTelkkälän lenkkiTaipalsaari06.05.
-
ma 06.05.pkVakkamaastotUusikaupunki03.05.
-
ma 06.05.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ti 07.05.pkFinprofile-kisatIitti06.05.
-
ti 07.05.pkItä-Vantaan maastot 2/3Vantaa07.05.
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 07.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
to 09.05.pkPalkintokeskuksen JunnukisaTurku08.05.
-
to 09.05.pmHämSY:n pm-maastot ja pm-sisulisämaastotIkaalinen03.05.
-
to 09.05.pmPohjois-Karjalan pm-maastotLiperi06.05.
-
to 09.05.pmPm-maastotUlvila07.05.
-
to 09.05.akAhkeran helatorstain heitotLahti06.05.
F
to 09.05.pkSAUL Kuulakisa Vihti07.05.
-
to 09.05.pkPM-maastotLappeenranta06.05.
-
to 09.05.pkKalliojärvi-juoksuNurmes (Valtimo)05.05.
-
to 09.05.pmPm-maastotKauhajoki07.05.
-
to 09.05.akTour de HammerVantaa05.05.
F
to 09.05.pkPorin moukaripörssin kevätkiekkoPori07.05.
-
to 09.05.pkHelatorstain heitotAlavieska07.05.
-
to 09.05.akReilu Cup 1Lahti07.05.
F
pe 10.05.seuraMetsä-SeurakisatValkeala -
-
la 11.05.maantieHelsinki City Running DayHelsinki -
-
la 11.05.pkPorvoon kevätheitot - Borgå vårkast Porvoo - Borgå07.05.
-
la 11.05.akEerikkilän ja Tammelan leirikilpailuEerikkilä ja Tammela07.05.
-
la 11.05.pmPohjois-Savon pm -maastotVieremä05.05.
-
la 11.05.pmUudyn pm-junnumaastotMäntsälä08.05.
-
la 11.05.pkMajkastetKorsnäs09.05.
-
la 11.05.pkMaaninka HölkkäMaaninka09.05.
-
la 11.05.kansEspoo Liikkuu GamesEspoo06.05.
E
la 11.05.pkPiirikunnalisetKurikka10.05.
-
la 11.05.pkKaarinan junnukisatKaarina07.05.
-
su 12.05.pkLusikkajuoksuVantaa08.05.
-
su 12.05.pkLajipäiväkisat kiekko, keihäsTaipalsaari09.05.
-
ma 13.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 1Sipoo / Sibbo12.05.
F
ma 13.05.pkLilla stafettkarnevalenJakobstad10.05.
-
ma 13.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatRovaniemi 12.05.
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina -
-
ti 14.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 14.05.pmpm-sisulisämaastoviestiLieto09.05.
-
ke 15.05.akHarju Cup 1Jyväskylä12.05.
-
ke 15.05.pkMasan ja Tapsan juniori kisatSeinäjoki13.05.
-
ke 15.05.pkOmaSp-kisatLieto12.05.
-
ke 15.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 15.05.akMatti Mäki-Reinikan ja Tapio Pesun muistokilpailuSeinäjoki13.05.
-
to 16.05.pkMoukaripörssin kevätkiekko IIPori14.05.
-
to 16.05.pkItä-Vantaan maastot 3/3Vantaa16.05.
-
to 16.05.pkHSL Group moukari 1Nurmijärvi -
-
to 16.05.pkIin Testijuoksun ratakymppiIi14.05.
-
to 16.05.pkNuorten pituushyppyiltaPolvijärvi15.05.
-
to 16.05.pkKurrenkierros - KurrerundanKauniainen13.05.
-
to 16.05.pkNouste keihäs,korkeusNousiainen14.05.
-
pe 17.05.akLempäälän kuula- ja seiväskilpailutLempäälä -
F
la 18.05.pkVarkaus PuolikasVarkaus -
-
la 18.05.pkNuorten Kultainen KeihäsVantaa13.05.
-
la 18.05.pkKaarinan moniottelutKaarina15.05.
-
la 18.05.pmpm-maastojuoksutLahti15.05.
-
la-su 18.-19.05.akPyrinnön kansalliset moniottelutTampere13.05.
F
la 18.05.pkAhkeran kevätheitot - lisälajitLahti15.05.
-
la 18.05.pkReipas-Riento-Kataja seuraotteluKuopio14.05.
-
la 18.05.pkBror Wendelinin muistokisatTurku12.05.
-
la 18.05.akKultainen KeihäsVantaa -
F
la 18.05.akAhkeran kevätheitotLahti15.05.
F
la 18.05.kävelyAluemestaruus / Piirinmestaruus maantiekävelytEspoo15.05.
F
la 18.05.pkSotkuma-juoksuPolvijärvi16.05.
-
la 18.05.pkAikuisurheilijoiden heittocup 1/5Kouvola/Inkeroinen11.05.
-
la 18.05.pk4. TunkiotyönnötJalasjärvi15.05.
-
la 18.05.pkEPU Eliittifinaali 2024Kurikka16.05.
-
su 19.05.maantiePyhtään juoksutapahtuma(Reiskan maratonit,Pyhtäänkymppi,lasten minimaraton)Pyhtää12.05.
-
su 19.05.pkNouste moukariNousiainen17.05.
-
su 19.05.pmHelsyn pm-ottelut 9-15vEspoo16.05.
-
su 19.05.pkKeihään lajipäivä, Kaakonkulman keihäskisaLuumäki16.05.
-
su 19.05.pkRatakauden AvauskisaOulu16.05.
-
su 19.05.akPyrinnön toukokuun juoksutTampere15.05.
F
su 19.05.pkKieKuMo 1Virrat16.05.
-
su 19.05.pkKevät moukarikisatTöysä16.05.
-
su 19.05.seuraMetsä-SeurakisatValkeala -
-
su 19.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo16.05.
F
ma 20.05.pkHeinolan Isku cup 1Heinola18.05.
-
ma 20.05.pkRaision Kuulan aluekilpailutRaisio17.05.
-
ma 20.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 2Sipoo / Sibbo19.05.
F
ma 20.05.pkOsuuspankin HIPPO-kilpailutLempäälä19.05.
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatJämsä -
-
ma 20.05.seuraMetsä Group SeurakisatEvijärvi -
-
ma 20.05.pkUrheilukoulun viikkokisa 1, SalamasprintForssa19.05.
-
ti 21.05.pkMyyrmäen seiväskisaVantaa16.05.
-
ti 21.05.pkFinprofile-kisatIitti20.05.
-
ti 21.05.pkLajipäiväkisatLappeenranta17.05.
-
ti 21.05.pkVeve-kisa 1Veikkola19.05.
-
ti 21.05.pkKymenlaakson lajipäivä: 150-200m, korkeus ja moukariKouvola18.05.
-
ti 21.05.akTilastopajacup 1Turku18.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatParkano20.05.
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatHirvensalmi -
-
ti 21.05.akNykarleby RegiontävlingNykarleby18.05.
F
ti 21.05.seuraMetsä Group SeurakisatTuusula, Hyrylä20.05.
-
ke 22.05.pkMotonet GP Jyväskylä - lisälajitJyväskylä15.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatHYVINKÄÄ22.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatLiminka -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatJanakkala -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatNurmijärvi -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
ke 22.05.pkKuulakisaLapinlahti20.05.
-
ke 22.05.pkJunnut radalle Tampere21.05.
-
ke 22.05.GPMotonet GP JyväskyläJyväskylä15.05.
D
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatMäntyharju20.05.
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ke 22.05.seuraMetsä-SeurakisatValkeala -
-
ke 22.05.seuraMetsä Group SeurakisatUurainen -
-
ke 22.05.akMikkeli avoin ABC1 kilpailuMikkeli20.05.
-
to 23.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kolmiloikka, korkeus ja pitkät matkatKotka19.05.
-
to 23.05.pkPyhäselän kevätkisatJoensuu21.05.
-
to 23.05.pkPitkät ratamatkatPaimio18.05.
-
to 23.05.pkHSL Group moukari 2Nurmijärvi -
-
to 23.05.pkHippokisa 1 -HeitotValkeakoski21.05.
-
to 23.05.pkTeuvan Rivakka YU-KilpailuTeuva22.05.
-
to 23.05.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
pe 24.05.pkKymenlaakson lajipäivä: pikajuoksu ja moukariKotka22.05.
-
pe 24.05.GPMotonet GP LahtiLahti16.05.
-
pe 24.05.pkHeittoryhmän kuulakilpailuKotka22.05.
-
la 25.05.maantie36. Terwahölkkä ja -maratonOulu -
-
la 25.05.maantie19. Sarvilahden MaratontapahtumaLoviisa15.05.
-
la 25.05.pkPyrinnön heittocup, 9-11v.Tampere24.05.
-
la 25.05.pmVARSY:n pm sisulisämoniottelutTurku20.05.
-
la-su 25.-26.05.akKoululiikuntaliiton yleisurheilumestaruuskilpailutKalajoki17.05.
F
la 25.05.pkKansalliset SAUL-kisatKuortane23.05.
-
la 25.05.pkKevätheitot, kiekko ja moukariLiperi22.05.
-
la 25.05.pkOP Pohjola Junior GPHelsinki21.05.
-
la 25.05.akLohjan Heitto Cup 2024 3.osa, keihäs, kuulaLohja23.05.
-
su 26.05.pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere24.05.
-
su 26.05.pmUudy:n junnuottelut 1Janakkala23.05.
-
su 26.05.pkVilpas Track GamesSalo23.05.
-
su 26.05.akHiirenkorvakisatRovaniemi19.05.
-
su 26.05.pkSAUL kansallinen KevätkisaVihti24.05.
-
su 26.05.pkAulis Kupiaksen muistokisat, lajipäiväkisa kuula ja moukariLappeenranta (Ylämaa)23.05.
-
su 26.05.pkKieKuMo 2Virrat23.05.
-
su 26.05.akEspoonlahden heittokisatEspoo23.05.
F
su 26.05.kansToukokuun KisatHelsinki24.05.
E
su 26.05.amAluemestaruus 10000m, Eteläinen alueHelsinki24.05.
-
su 26.05.ak27. Kirkon Vaiheill -kilpailuNakkila24.05.
F
su 26.05.pkPyhäselän seiväskisaJoensuu23.05.
-
su 26.05.pkSäästöpankin kisatAkaa, Toijala24.05.
-
ma 27.05.pkLaihian Lujan piirikunnallisetLaihia25.05.
-
ma 27.05.pkPaunu Games IJämsä24.05.
-
ma 27.05.pkParman mestaruuskilpailut 1Lieto24.05.
-
ma 27.05.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 3Sipoo / Sibbo26.05.
F
ma 27.05.pkKymenlaakson lajipäivä: keihäsHamina22.05.
-
ti 28.05.pkLajipäiväkisatImatra24.05.
-
ti 28.05.pkKaarinan Uran viikkokisat 1Kaarina25.05.
-
ti 28.05.pkKymenlaakson lajipäivä: kiekko ja seiväsKotka25.05.
-
ti 28.05.akUusimaa GP 1/4Vantaa25.05.
F
ti 28.05.akABC-kilpailutSavonlinna25.05.
F
ti 28.05.akKuortane Junior Games / Etelä-Pohojanmaan timanttiliigaKuortane25.05.
-
ti 28.05.kävelyLandsvägsgång DMVasa25.05.
-
ti 28.05.pkUrjU:n juoksukisatUrjala26.05.
-
ti 28.05.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 28.05.akIkaalisten aluekisaIkaalinen25.05.
F
ke 29.05.pkPyrinnön heittocup, 13-19v.Tampere -
-
ke 29.05.pkRimaralli 1Espoo26.05.
-
ke 29.05.akTilastopajacup 2Turku26.05.
F
ke 29.05.akHyvän Tuulen Kisat 1Helsinki26.05.
F
ke 29.05.pkKeväthypyt, 3-loikka ja korkeusPolvijärvi27.05.
-
ke 29.05.pkIntersport Siilinjärvi RatajuoksutSiilinjärvi26.05.
-
ke 29.05.pkSuomenselän kisatALAVUS27.05.
-
ke 29.05.pkPorvoon juniorikisa 1 - Borgå juniortävling 1Porvoo - Borgå24.05.
-
ke 29.05.pkViispiikkinen CupSaarijärvi26.05.
-
ke 29.05.seuraMetsä Group SeurakisatSiilinjärvi26.05.
-
to 30.05.pkLajipäiväkisat JoutsenoJoutseno28.05.
-
to 30.05.pkMoukaripörssin kevätkiekko IIIPori28.05.
-
to 30.05.pkToukokuun kisatÄänekoski28.05.
-
to 30.05.pmPm-SisukävelytPori27.05.
-
to 30.05.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala28.05.
-
pe 31.05.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki -
-
pe 31.05.pkKiskon mestaruuskisat-juoksut ja kiekkoRiihimäki29.05.
-
su 02.06.pmPohjois-Karjalan 9-13-vuotiaiden pm-moniottelut osa 2.Joensuu26.05.
-
su 02.06.pkRokuan MaastojuoksuUtajärvi Rokuan Hiihtostadion 91670 Rokua27.05.
-
su 02.06.pkKoskenkylän kymppi ja vitonenRovaniemi25.05.
-
su 02.06.pkKauko Rokalan muistokilpailuVantaa29.05.
-
su 02.06.pkSeuraotteluviestit JKU, EspTa, HämTa, SSUSeinäjoki31.05.
-
su 02.06.akLaidunkauden avajaiskisatLiminka30.05.
F
su 02.06.akPKO GamesJoensuu26.05.
F
su 02.06.akParkano GamesParkano30.05.
F
su 02.06.pkPeeÄssä Cup I-osakilpailuLapinlahti30.05.
-
su 02.06.pkKesäkuun tuloskisaLapinlahti30.05.
-
ma 03.06.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 03.06.akKlaukkala Junior GPNurmijärvi30.05.
F
ma 03.06.pkBorgåbarnens Olympiad - Lasten OlympialaisetBorgå - Porvoo31.05.
-
ma 03.06.pkLaitilan kesäkuun piirikunnallisetLaitila31.05.
-
ma 03.06.pkKymenlaakson lajipäivä: kuula ja pituusPyhtää31.05.
-
ma 03.06.akEtelä-Pohjalaanen TimanttiliigaKurikka02.06.
-
ti 04.06.pkKultajousi kuukausikisa 1.osakilpailuKuopio02.06.
-
ti 04.06.pkNaantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 1.kilpailupäiväNaantali31.05.
-
ti 04.06.pmPm-ottelut 9-15-v. 1. osaOrimattila04.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio -
-
ti 04.06.kansMarskin kisatLappeenranta30.05.
-
ti 04.06.pkSäästöpankkikisaSalo01.06.
-
ti 04.06.pkKymenlaakson lajipäivä: pika-aidat, seiväs ja keihäsKouvola01.06.
-
ti 04.06.pmKymenlaakson pm-kävelyt P/T9-17Kouvola01.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatAkaa, Toijala02.06.
-
ti 04.06.pkYlöjärven juoksuiltaYlöjärvi02.06.
-
ti 04.06.pkTampereen yu-mestaruuskilpailut,nuoretTampere28.05.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatParkano03.06.
-
ti 04.06.seuraMetsä Group SeurakisatEura -
-
ti 04.06.akKesäkuun kisatYlivieska01.06.
-
ke 05.06.pkOtaniemi Junior GamesEspoo02.06.
-
ke 05.06.pmpm-ottelut 9-15v KeSYJyväskylä02.06.
-
ke 05.06.seuraMetsä-SeurakisatValkeala -
-
ke 05.06.akTilastopajacup 3Turku02.06.
F
ke 05.06.akSibbo Energi-tävling / Sipoon Energia-kisa 4Sipoo / Sibbo04.06.
F
ke 05.06.pkNopsan piirikunnallisetNoormarkku04.06.
-
ke 05.06.pkNoU:n Kesäkuun kisaNokia02.06.
-
ke 05.06.pkNuorisokisatForssa02.06.
-
ke 05.06.akMikkeli avoin ABC3 kilpailuMikkeli03.06.
-
ke 05.06.akTomatspelenNärpes03.06.
-
to 06.06.pmPohjois-Karjalan pm-ratakävelytJoensuu04.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKuopio04.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatRiihimäki05.06.
-
to 06.06.akEltsu Junior GPHelsinki02.06.
F
to 06.06.akReilu Cup 2Lahti04.06.
F
to 06.06.pkKiskon mestaruus-hypyt ja moukariRiihimäki04.06.
-
to 06.06.pkViikkokilpailu 1Lempäälä05.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatLempäälä05.06.
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatKaarina -
-
to 06.06.akPaimion Rata ja Kenttä 2024Paimio04.06.
F
to 06.06.seuraMetsä-SeurakisatKiuruvesi -
-
to 06.06.seuraMetsä Group SeurakisatPello -
-
pe 07.06.akKuy GPTuusula04.06.
F
pe 07.06.akGIF:n aluekilpailutKokkola03.06.
F
la-su 08.-09.06.pkKUY GamesTuusula05.06.
-
la-su 08.-09.06.akOlli Teijonmaan muistokisatSavonlinna03.06.
F
la 08.06.pkNastokisat 2024Lahti02.06.
-
la 08.06.pkStafett-DM ÖIDNärpes05.06.
-
la 08.06.pkPaavon kisatSaarijärvi05.06.
-
la 08.06.pmSisuottelut 9-15vOulu05.06.
-
la 08.06.ak II Kangasalan Kisan kesäkisatKangasala05.06.
F
la-su 08.-09.06.akAluemestaruusottelut - 15. Maken ottelutHelsinki06.06.
F
la 08.06.akAvoimet M/N, M/N17 ja P/T15-14 pm-kilpailut, 1. kilpailupäiväTurku03.06.
-
la 08.06.kansAlavuden KansallisetAlavus06.06.
F
la 08.06.pkVesan juoksuTervola06.06.
-
la 08.06.pkOlli Teijonmaan muistokisan lisäjajiSavonlinna05.06.
-
la-su 08.-09.06.akPorin Yleisurheilu GamesPori04.06.
F
su 09.06.pkPeU:n avoimet ka AikuisurheilukilpailutPerniö05.06.
-
su 09.06.pkHeittokisatUusikaupunki06.06.
-
su 09.06.pkKiuruvesi Junior GamesKiuruvesi04.06.
-
su 09.06.akEeles GamesAkaa, Toijala07.06.
F
su 09.06.kansSeinäjoen Kansalliset KilpailutSeinäjoki07.06.
-
su 09.06.kansKiuruvesi GamesKiuruvesi04.06.
-
ma 10.06.pkPaunu Games IIJämsä07.06.
-
ma 10.06.seuraMetsä Group SeurakisatLappeenranta -
-
ma 10.06.akMoukarin- ja painonheittokilpailutHelsinki -
F
ma 10.06.pkKesäkuun iltakilpailuAlavieska09.06.
-
ma 10.06.pkJopo 1Joutsa07.06.
-