Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ti 09.07. | ak | EEKOO- myötätuulikisat | Lappeenranta | 05.07. | - |
ti 09.07. | ak | Virkiän myötätuulisprintit | Lapua | 06.07. | F |
ke 10.07. | ak | Kankaanpää Games | Kankaanpää | 07.07. | F |
to 11.07. | ak | Imatran Inkerikisat | Imatra | 07.07. | F |
to 11.07. | ak | Uran aluekisat | Kannus | 09.07. | F |
pe 12.07. | ak | Janakkala Games - perjantain lajit | Janakkala | 09.07. | - |
pe 12.07. | ak | Mikkeli Games | Mikkeli | 05.07. | F |
la-su 13.-14.07. | ak | Hannes Junior Games | Kuopio | 07.07. | F |
la-su 13.-14.07. | ak | Avoimet Aluemestaruusottelut | Kauhava | 10.07. | - |
la-su 13.-14.07. | ak | SFIM i friidrott 2024 | Nedervetil / Alaveteli | 05.07. | F |
la 13.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 10.07. | - |
su 14.07. | kans | Timanttikisat | Sastamala | 11.07. | F |
ma 15.07. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ti 16.07. | ak | Karhu Junior Games ja Etelä-Pohojalaanen Timanttiliiga | Kauhajoki | 14.07. | - |
ti-ke 16.-17.07. | ak | Pm M/N17, P/T15-14 | Tampere | 12.07. | - |
ke 17.07. | GP | Lappeenranta Motonet GP | Lappeenranta | 10.07. | D |
to 18.07. | ak | Koski-Vähälän karijasut | Ylivieska | 14.07. | F |
pe 19.07. | am | Am-kilpailut M/N, M/N17, 1. päivä | Seinäjoki | 16.07. | - |
la-su 20.-21.07. | ak | Kouvola Junior Games | Kouvola | 15.07. | - |
la 20.07. | maantie | Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, 1/2 maraton ja kymppi | Hämeenlinna | 19.07. | - |
la 20.07. | GP | Joensuun Motonet GP 2024 | Joensuu | 10.07. | D |
su 21.07. | ak | Pohjan koitokset | Rovaniemi | 14.07. | - |
su 21.07. | ak | Avoimet M/N, M/N17 ja P/T15 pm-kilpailut, 2. kilpailupäivä | Laitila | 15.07. | - |
su 21.07. | am | Am-kilpailut MN, MN17 (2.pvä) | Seinäjoki | 18.07. | - |
ma-ti 22.-23.07. | am | Aluemestaruuskilpailut 14-15, eteläinen alue | Orimattila | 18.07. | - |
ti 23.07. | kans | Häme Games | Riihimäki | 21.07. | E |
ti 23.07. | kävely | Sisu- ja aluemestaruuskävelyt | Kauhava | 21.07. | - |
ke-to 24.-25.07. | ak | EuroChallenge24 | Lahti | 21.07. | F |
ke-to 24.-25.07. | ak | Aluemestaruuskilpailut 17-19v., Eteläinen alue | Sipoo / Sibbo | 21.07. | F |
ke 24.07. | ak | Äänekoski Games | Äänekoski | 21.07. | F |
ke 24.07. | kans | Pyrinnön kansalliset | Tampere | 20.07. | E |
to 25.07. | ak | Space Games 1 | Seinäjoki | 24.07. | - |
to 25.07. | ak | ABC-kilpailut | Savonlinna | 22.07. | F |
to 25.07. | ak | Kaarinan Heittokisat | Kaarina | 23.07. | - |
pe 26.07. | ak | Lohja Games 2024 | Lohja | 23.07. | - |
pe 26.07. | ak | Kälviä Games | Kälviä | 22.07. | - |
la 27.07. | ak | Siilinjärvi Games | Siilinjärvi | 22.07. | F |
la 27.07. | ak | Lapin Leiskautukset | Rovaniemi | 21.07. | - |
la 27.07. | ak | Topgames Sprint | Porvoo - Borgå | 24.07. | F |
ma 29.07. | ak | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 27.07. | - |
ma 29.07. | po | 17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) | Parkano | 26.07. | - |
ti 30.07. | ak | Uusimaa GP 3.osakilpailu | Järvenpää | 27.07. | F |
pe-su 02.-04.08. | SM | SM-kilpailut P/T 14-15 | Helsinki | 25.07. | - |
pe-su 02.-04.08. | SM | SM-kilpailut M/N 19-22 | Riihimäki | 25.07. | F |
la 03.08. | maantie | 3. Hamina Tattoojuoksu | Hamina | 31.07. | - |
ti 06.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 04.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Pohjola Seuracup Pohjois-Karjalan 2. osakilpailu | Outokumpu | 03.08. | - |
ti 06.08. | ak | Reilu Cup 4 | Lahti | 04.08. | F |
ti 06.08. | ak | Avoin pm-moukari | Nousiainen | 01.08. | F |
ke 07.08. | seuracup | Pohjola Seuracup HämSY:n I - divisioona | Urjala | 05.08. | - |
ke 07.08. | po | Ungdomsserien omgång 3 | Mariehamn | - | - |
pe-su 09.-11.08. | SM | SM-kilpailut M/N 16-17 | Savonlinna | 01.08. | F |
la 10.08. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 13 | Sastamala | 07.08. | - |
ma 12.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II | Saarijärvi | - | - |
ma 12.08. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko 9v lajit | Raisio | - | - |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko | Raisio | 08.08. | - |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup II, Pohjoislohko 9-sarjat | Laitila | 08.08. | - |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup II, Pohjoislohko | Laitila | 08.08. | - |