Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 29.07. | pk | Rimaralli 3 | Espoo | 26.07. | - |
ma 29.07. | po | 17v Piiriottelu (EPU-Hämsy-Saty-Varsy) | Parkano | 26.07. | - |
ma 29.07. | ak | Espoonlahden heittokisat | Espoo | 27.07. | - |
ma 29.07. | pk | Luokittelukilpailut / KeU cup 4 | Savonlinna, Kerimäki | 28.07. | - |
ma 29.07. | pk | Tarvasjoen Kesäkisat 6/10 | Lieto/Tarvasjoki | 28.07. | - |
ma 29.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Perho | - | - |
ma 29.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ti 30.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Seinäjoki | - | - |
ti-ke 30.-31.07. | pm | 9-13-vuotiaiden Pohjois-Karjalan pm-huipentuma | Joensuu | 25.07. | - |
ti 30.07. | pk | Ahkeran arkiheitot | Lahti | 27.07. | - |
ti 30.07. | pk | Suomenselän kisat | Töysä | 27.07. | - |
ti 30.07. | pm | pm-viestit T/P13-15 | Salo | 26.07. | - |
ti 30.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 28.07. | - |
ti 30.07. | ak | Uusimaa GP 3.osakilpailu | Järvenpää | 27.07. | F |
ti 30.07. | pk | Kiilojen kesäkisat | Haapajärvi | 28.07. | - |
ti 30.07. | pk | Urjalan Urheilijoiden mestaruuskisat | Urjala | 28.07. | - |
ti 30.07. | pk | Porvoon juniorikisa 3 - Borgå juniortävling 3 | Porvoo - Borgå | 26.07. | - |
ti 30.07. | pm | Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 1 | Pori | 27.07. | - |
ti 30.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Ikaalinen | - | - |
ti 30.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
ti 30.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Ylämaa | - | - |
ti 30.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 30.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ke 31.07. | pk | Seiväskoulun päätöskisa | Riihimäki | 29.07. | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Siilinjärvi | 29.07. | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | HYVINKÄÄ | 31.07. | - |
ke 31.07. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
ke 31.07. | pk | Eekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 3 | Lappeenranta | 29.07. | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nurmijärvi | - | - |
ke 31.07. | pk | Junnut radalle | Tampere | 30.07. | - |
ke 31.07. | pm | Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut 17, 19, N/M, osa 2 | Pori | 28.07. | - |
ke-to 31.07.-01.08. | pm | Aikuisurheilijoiden avoimet piirinmestaruuskilpailut (SAUL) | Kajaani | 25.07. | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kokkola | 29.07. | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 29.07. | - |
ke 31.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Toholampi | - | - |
to 01.08. | pk | Hyppykoulun päätöskilpailu | Riihimäki | 30.07. | - |
to 01.08. | pk | Iitti-hölkkä | Kausala | 30.07. | - |
to 01.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nakkila | 30.07. | - |
to 01.08. | pk | Viispiikkinen cup | Saarijärvi | - | - |
to 01.08. | pk | Aktia Junior Games del 2 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 29.07. | - |
to 01.08. | pm | pm-sisulisäviestit P/T9-11 | Raisio | 28.07. | - |
to 01.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Vaasa (Vähäkyrö) | - | - |
to 01.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 01.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
to 01.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 30.07. | - |
pe-su 02.-04.08. | SM | SM-kilpailut P/T 14-15 | Helsinki | 25.07. | - |
pe-su 02.-04.08. | SM | SM-kilpailut M/N 19-22 | Riihimäki | 25.07. | F |
pe 02.08. | pk | Ahkera vs. Pyrintö -seuraottelu | Lahti | 01.08. | - |
la 03.08. | maantie | 3. Hamina Tattoojuoksu | Hamina | 31.07. | - |
la 03.08. | pk | Juvan kisat | Juva | 29.07. | - |
la 03.08. | pk | Hannun heittokilpailut | Varpaisjärvi | 29.07. | - |
la 03.08. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 4/5 | Kouvola/Inkeroinen | 27.07. | - |
su 04.08. | pk | Heittokisat | Iisalmi | 02.08. | - |
su 04.08. | pk | SAUL Elokuun Tuloskisa | Vihti | 02.08. | - |
ma 05.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Joutseno | 01.08. | - |
ma 05.08. | pk | Paunu Games III | Jämsä | 02.08. | - |
ma 05.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pori | 04.08. | - |
ma 05.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lapua | - | - |
ma 05.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Raisio | - | - |
ma 05.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Alavus | 04.08. | - |
ma 05.08. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 03.08. | - |
ma 05.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | pudasjärvi | - | - |
ma 05.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Perho | - | - |
ti 06.08. | pk | M/N 200m (Pohjois-Karjalan Seuracupin lisälajit) | Outokumpu | 03.08. | - |
ti 06.08. | pk | Kultajousi kuukausikisa 3.osakilpailu | Kuopio | 04.08. | - |
ti 06.08. | pk | Hippokisat | Salo | 04.08. | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Salo | - | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Huittinen | - | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuopio | 04.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Pohjola Seuracup Pohjois-Karjalan 2. osakilpailu | Outokumpu | 03.08. | - |
ti 06.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II.osakilpailu | Oulu | 04.08. | - |
ti 06.08. | ak | Reilu Cup 4 | Lahti | 04.08. | F |
ti 06.08. | pk | Parman mestaruuskilpailut 2 | Lieto | 03.08. | - |
ti 06.08. | pk | DT i Smedsby | Korsholm | 04.08. | - |
ti 06.08. | pk | Elokuun iltakilpailu | Alavieska | 04.08. | - |
ti 06.08. | pk | Teuvan Rivakka YU-Kilpailu | Teuva | 05.08. | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Bennäs | 05.08. | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Ikaalinen | - | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Soini | - | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 04.08. | - |
ti 06.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 06.08. | ak | Avoin pm-moukari | Nousiainen | 01.08. | F |
ke 07.08. | pk | Esbo IF löpkväll- juoksuilta | Esbo / Espoo | 04.08. | - |
ke 07.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Riihimäki | - | - |
ke 07.08. | pk | Borgå stavcup 2 - Porvoon seiväscup 2 | Borgå - Porvoo | 05.08. | - |
ke 07.08. | pk | Eläinpuistokisat | Ähtäri | 04.08. | - |
ke 07.08. | pk | Vakka-Suomen mestaruusottelut | Uusikaupunki | 04.08. | - |
ke 07.08. | seuracup | Pohjola Seuracup HämSY:n I - divisioona | Urjala | 05.08. | - |
ke 07.08. | po | Ungdomsserien omgång 3 | Mariehamn | - | - |
ke 07.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Saarijärvi | - | - |
ke 07.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 07.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Toholampi | - | - |
ke 07.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kauhajoki | 06.08. | - |
to 08.08. | pk | Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat | Orivesi | 06.08. | - |
to 08.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Paimio | 05.08. | - |
to 08.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuopio | 06.08. | - |
to 08.08. | pk | Seitsemännet K-Marketin kisat | Joensuu | 06.08. | - |
to 08.08. | pk | Viispiikkinen-Cup | Kannonkoski | 07.08. | - |
to 08.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
pe-su 09.-11.08. | SM | SM-kilpailut M/N 16-17 | Savonlinna | 01.08. | F |
pe 09.08. | pk | Someron kaupunginmestaruuskisat | Somero | 07.08. | - |
la 10.08. | pk | Harjavallan Allianssin aikuisyleisurheilukisat | Harjavalta | 26.07. | - |
la 10.08. | pm | NÅID F/P stafett 9-13 år | Borgå | 07.08. | - |
la 10.08. | pm | Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-13 v, osa 2 | Kotka | 05.08. | - |
la 10.08. | pm | UUDY pm-junnuviestit (9-15v.) | Porvoo | 07.08. | - |
la 10.08. | am | Aluemestaruuskilpailut T/P 13 | Sastamala | 07.08. | - |
la-su 10.-11.08. | pk | Parayleisurheilun SM-kilpailut | MIKKELI | 26.07. | - |
la 10.08. | pk | PoU sprintit | Outokumpu | 07.08. | - |
la 10.08. | pk | PM-ottelut 9-15v | Lappeenranta | 07.08. | - |
la 10.08. | pk | Erkki Ahvenniemen Muistokeihäs | Lappajärvi | 07.08. | - |
la 10.08. | pk | Arvin Avoimet veteraanikisat | Lappajärvi | 07.08. | - |
su 11.08. | pm | Pm-viestit / Lasy | Lahti | - | - |
ma 12.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Joroinen | - | - |
ma 12.08. | seuracup | Pohjola Seuracup II | Saarijärvi | - | - |
ma 12.08. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 12.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Rovaniemi | 10.08. | - |
ma 12.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Tuusula, Jokela | 11.08. | - |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko | Raisio | 08.08. | - |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup 2, ykköslohko 9v lajit | Raisio | - | - |
ma 12.08. | pk | Tarvasjoen Kesäkisat 7/10 | Lieto/Tarvasjoki | 11.08. | - |
ma 12.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Hamina | - | - |
ma 12.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Jämsä | - | - |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup II, Pohjoislohko | Laitila | 08.08. | - |
ma 12.08. | seuracup | Seuracup II, Pohjoislohko 9-sarjat | Laitila | 08.08. | - |
ti 13.08. | pk | Pohjola seuracup II | Lappeenranta | 08.08. | - |
ti 13.08. | seuracup | Etelä-Savon Seuracupin II osa | Mikkeli / Ristiina | 11.08. | - |
ti 13.08. | seuracup | Seuracup II osakilpailu, Pohjois-Saavo | Iisalmi | 08.08. | - |
ti 13.08. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa 2 | Espoo | 09.08. | - |
ti 13.08. | seuracup | Seuracup 2. osakilpailu Uudy | Riihimäki | 11.08. | - |
ti 13.08. | pk | Pohjola seuracup 2. Osakilpailu | Toholampi | 11.08. | - |
ti 13.08. | pk | Seuracup 2 Etelälohko, 9v lajit | Kaarina | 10.08. | - |
ti 13.08. | pk | Seuracup 2 Etelälohko | Kaarina | 10.08. | - |
ti 13.08. | seuracup | Pohjola Seuracup 2. osakilpailu | ALAVUS | 11.08. | - |
ti 13.08. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa II | Kankaanpää | 10.08. | - |
ti 13.08. | pk | Säästöpankin kesäkisat | Urjala | 11.08. | - |
ti 13.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pyhäntä | - | - |
ti 13.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 13.08. | seuracup | Föreningscupen del 2 | VASA | - | - |
ti 13.08. | seuracup | NÅID Föreningscup 2 / NÅID Seuracup 2 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 10.08. | - |
ke 14.08. | ak | Uusimaa GP - 4. osakilpailu | Nurmijärvi | 11.08. | F |
ke 14.08. | ak | Harju Cup 3 | Jyväskylä | 11.08. | F |
ke 14.08. | pk | Luokittelukilpailut / KeU cup 5 | Savonlinna, Kerimäki | 13.08. | - |
ke 14.08. | pk | Suomenselän kisat | Virrat | 11.08. | - |
ke 14.08. | pk | 53. Vasakisa | Porvoo - Borgå | 11.08. | - |
ke 14.08. | pk | Säästöpankki Games | Kristiinankaupunki | 13.08. | - |
ke 14.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 14.08. | pk | Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailut | Mänttä-Vilppula | 11.08. | - |
ke-to 14.-15.08. | pm | HämSY:n M/N pm-kilpailut | Kangasala | 10.08. | - |
ke 14.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Virrat | - | - |
ke 14.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 14.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Punkaharju | - | - |
to 15.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Helsinki | - | - |
to 15.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Janakkala | - | - |
to 15.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | HYVINKÄÄ | 15.08. | - |
to 15.08. | pk | OmaSP Sporttikisat | Joensuu | 13.08. | - |
to 15.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kaarina | - | - |
to 15.08. | pm | T/P12-13 pm-2ottelut ja T/P14-15 pm-ottelut | Mynämäki | 10.08. | - |
to 15.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Merijärvi | - | - |
to 15.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
pe-la 16.-17.08. | maantie | Paavo Nurmi Marathon | Turku | - | - |
la 17.08. | pm | PSY 9-15v Sisulisämoniottelut | Varkaus | 13.08. | - |
la-su 17.-18.08. | pm | Uudy pm 9-15 v. | Järvenpää | 14.08. | - |
la-su 17.-18.08. | pm | Kymenlaakson pm-huipentumat T/P9-15 | Kouvola | 12.08. | - |
la 17.08. | pm | Pm-sisuviestit | Vaasa (Vähäkyrö) | 13.08. | - |
la 17.08. | pm | Satakunnan viestihuipentuma | Kankaanpää | 14.08. | - |
la 17.08. | pm | Knattemångkamp | Korsholm | 15.08. | - |
la 17.08. | pm | HämSY:n pm-sisulisäviestit | Lempaala | 14.08. | - |
la 17.08. | GP | Motonet GP Oulu | Oulu | 09.08. | D |
su 18.08. | pk | 57. Auliksen Olympialaiset | Jämsä | 15.08. | - |
su 18.08. | pm | Keski-Pohjanmaan Sisuottelut | Toholampi | 15.08. | - |
su 18.08. | pk | Elokuun kisat | Kemi | 14.08. | - |
su 18.08. | pm | Pohjois-Karjalan pm-moniottelut | Lieksa | 13.08. | - |
su 18.08. | ak | Tour de Hammer Oulu | Oulu | 13.08. | - |
su 18.08. | ak | Vuosaari Games | Helsinki | 16.08. | - |
su 18.08. | pk | Ekin Muistokisat | Töysä | 14.08. | - |
ma 19.08. | pk | Urheilukoulun viikkokisa 3 | Forssa | 18.08. | - |
ma 19.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Paimio | 16.08. | - |
ma 19.08. | pk | Raision Kuulan mestaruuskilpailut | Raisio | 16.08. | - |
ma 19.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nurmijärvi | - | - |
ma 19.08. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 17.08. | - |
ti 20.08. | pk | IU avoimet seuranmestaruuskisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 4 | Imatra | 18.08. | - |
ti 20.08. | pk | Seuraottelu Esa-Salama-Ryske | Somero | 18.08. | - |
ti 20.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Iitti | 19.08. | - |
ti 20.08. | ak | Hyvän Tuulen Kisat 2 | Helsinki | 17.08. | F |
ti 20.08. | ak | Etelä-Pohojalaanen Timattiliiga, osakilpailu 5 | Kauhava | 18.08. | - |
ti 20.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Soini | - | - |
ti 20.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 20.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | HIRVENSALMI | - | - |
ti 20.08. | ak | Nouste kuula | Nousiainen | 17.08. | F |
ke 21.08. | kans | Eltsun kansalliset | Helsinki | 17.08. | E |
ke 21.08. | pk | Pohjois-Karjalan pm-viestit | Joensuu | 18.08. | - |
ke 21.08. | pk | Kiskon mestaruus- Heitot ja Pitkät aidat | Riihimäki | 19.08. | - |
ke 21.08. | pm | Etelä-Savon 9-15 Otteluhuipentuma | MIKKELI | 18.08. | - |
ke 21.08. | pm | pm-viestit 9-15v KeSY | Jyväskylä | 18.08. | - |
ke 21.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Riihimäki | 20.08. | - |
ke 21.08. | pk | Vakka-Suomen Mestaruuskilpailut | Laitila | 18.08. | - |
ke 21.08. | pk | Elmonet/ Seuranmestaruuskilpailut | Virrat | 18.08. | - |
ke 21.08. | ak | Tarmon pikajuoksuilta | Hämeenlinna | - | F |
ke 21.08. | ak | Space Games 2 | Seinäjoki | 20.08. | - |
ke 21.08. | pk | PeeÄssä Lasten ottelukilpailut 4. | Varpaisjärvi | - | - |
ke 21.08. | pk | Porvoon juniorikisa 4 - Borgå juniortävling 4 | Porvoo - Borgå | 19.08. | - |
ke 21.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Marttila | - | - |
ke 21.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Virrat | - | - |
ke 21.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Karkkila | - | - |
ke 21.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kauhajoki | 20.08. | - |
ke 21.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kerava | 02.07. | - |
to 22.08. | pm | Kymenlaakson pm-viestit 9-15v | Hamina | 18.08. | - |
to 22.08. | pk | XXIV Naumasen kisat | Joensuu | 20.08. | - |
to 22.08. | pk | Viikkokilpailu 5, LeKin mestaruus | Lempaala | 21.08. | - |
to 22.08. | pk | Ryskeen kesäkisa III | Tammela | 19.08. | - |
to 22.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lempäälä | 21.08. | - |
to 22.08. | pk | DT i Smedsby | Korsholm | 20.08. | - |
to 22.08. | pk | Aktia Junior Games del 3 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 19.08. | - |
to 22.08. | pk | Akaan kaupunginmestaruuskilpailut | Akaa, Viiala | 19.08. | - |
to 22.08. | ak | Elokuun kisat | Ylivieska | 18.08. | - |
pe 23.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Janakkala | - | - |
pe 23.08. | pk | Nouste Keihäs | Lieto | 20.08. | - |
la 24.08. | pk | BMW Helsinki Marathon | Helsinki | - | - |
la-su 24.-25.08. | SM | SM-moniottelut M/N 22-19-17 | Laitila | 16.08. | - |
la-su 24.-25.08. | SM | SM-moniottelut T/P14-15 | Uusikaupunki | 16.08. | - |
la-su 24.-25.08. | ak | Barents Summer Games | Kemi | - | F |
la-su 24.-25.08. | pm | NÅID flick- och pojkdagar 9-13 år | Pargas/Parainen | - | - |
la-su 24.-25.08. | pm | Helsyn junnuhuipentuma 9-13v | Helsinki | 21.08. | - |
la 24.08. | pm | HämSYn N/M pm 10 000 m | Tampere | 21.08. | - |
la 24.08. | pk | PeeAssä Cup 3-osakilpailu | Varkaus | 20.08. | - |
la 24.08. | pk | Piirinmestaruusviestit 9-17 v | Imatra | 20.08. | - |
la 24.08. | pk | Hervannan XXXII Juhlakisat | Tampere | 21.08. | - |
la 24.08. | ak | Ahkeran heitto-ottelu | Lahti | 21.08. | F |
la 24.08. | pk | Kälviä Games II | KÄLVIÄ | 21.08. | - |
la 24.08. | pk | Niilon kymppi (Niilo 90-vuotta) | Suonenjoki | 22.08. | - |
su 25.08. | pm | pm-ottelut osa 2 (9-13v) | Joutsa | 21.08. | - |
su 25.08. | pk | Sirkjärven ympärijuoksu | Lappeenranta (Ylämaa) | 22.08. | - |
su 25.08. | pk | Valkeakosken Nuorisokisat | Valkeakoski | 23.08. | - |
su 25.08. | pm | Muurolan Piikki - maantiejuoksutapahtuma | Muurola, Rovaniemi | - | - |
su 25.08. | GP | Motonet GP | Tampere | 18.08. | C |
ma 26.08. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 26.08. | pk | Akilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5 | Borgå - Porvoo | 24.08. | - |
ma 26.08. | pk | Tarvasjoen Kesäkisat 8/10 | Lieto/Tarvasjoki | 25.08. | - |
ma 26.08. | pk | Urjalan kunnamestaruuskisat | Urjala | 24.08. | - |
ma 26.08. | pk | Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut | Paimio | 18.08. | - |
ti 27.08. | pk | Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 2.kilpailupäivä | Naantali | 23.08. | - |
ti 27.08. | pm | Etelä.Savon pm-viestit | Savonlinna | 24.08. | - |
ti-ke 27.-28.08. | am | Aluemestaruusviestit, Eteläinen alue | Espoo | 21.08. | - |
ti 27.08. | pk | Kokkolan työväen urheilijoiden piirikilpailut | Kokkola | - | - |
ti 27.08. | pk | Hippo-kisat | Akaa, Toijala | 25.08. | - |
ti 27.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Viitasaari | - | - |
ti 27.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Orimattila | - | - |
ti 27.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 25.08. | - |
ke 28.08. | pk | PrimaTimber syyshypyt | Polvijärvi | 26.08. | - |
ke 28.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nurmijärvi | - | - |
ke 28.08. | pk | Piirikunnaliset | Kurikka | 27.08. | - |
ke 28.08. | pk | Uran nelisataset ja keihäs | Kannus | 26.08. | - |
ke 28.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Polvijärvi | - | - |
ke 28.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kemi | - | - |
ke 28.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Laitila | 27.08. | - |
ke 28.08. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 26.08. | - |
to 29.08. | pk | Vesan Kisat osa 3 | Raahe | 26.08. | - |
to 29.08. | pk | Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat | Orivesi | 27.08. | - |
to 29.08. | pk | Mynämäen kunnanmestaruuskilpailut | Mynämäki | 24.08. | - |
la 31.08. | maantie | Ruotsi-ottelu 10 | Helsinki | - | - |
la-su 31.08.-01.09. | pk | SAUL SM-moniottelut | Keuruu | 21.08. | - |
la 31.08. | seuracup | Seuracupin superfinaali | Hämeenlinna | 28.08. | - |
la 31.08. | seuracup | Pohjola Seuracup C-finaali | Vantaa | 27.08. | - |
la 31.08. | seuracup | Pohjola Seuracupin A-sarjan finaali | Janakkala | 27.08. | - |
la 31.08. | maantie | Kiiminki-maraton | Oulu | - | - |
la 31.08. | seuracup | Pohjola Seuracupin B-sarjan finaali | Riihimäki | 29.08. | - |
su 01.09. | pk | Tampere Maraton | Tampere | - | - |
ma 02.09. | pk | KeU:n avoimet mestaruusottelut | Savonlinna, Kerimäki | 31.08. | - |
ma 02.09. | pk | Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3 | Borgå - Porvoo | 30.08. | - |