Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta
Piilota piirin myöntämät kilpailut
Näytä seurakilpailut
Kalenteri
<<
Elokuu 2024
>>
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
31
1
2
3
4
32
5
6
7
8
9
10
11
33
12
13
14
15
16
17
18
34
19
20
21
22
23
24
25
35
26
27
28
29
30
31
Syyskuu 2024
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
35
1
36
2
3
4
5
6
7
8
37
9
10
11
12
13
14
15
38
16
17
18
19
20
21
22
39
23
24
25
26
27
28
29
40
30
Lokakuu 2024
Ma
Ti
Ke
To
Pe
La
Su
40
1
2
3
4
5
6
41
7
8
9
10
11
12
13
42
14
15
16
17
18
19
20
43
21
22
23
24
25
26
27
44
28
29
30
31
Valitun ajanjakson kilpailut
Päivämäärä
Luokittelu
Kilpailu
Sijainti
Ilm. päättyy
WA
ma 26.08.
ak
Moukarin- ja painonheittokilpailut
Helsinki
-
F
ma 26.08.
pk
Akilles mästerskap 5 - Akilleen mestaruuskisat 5
Borgå - Porvoo
24.08.
-
ma 26.08.
pk
Tarvasjoen Kesäkisat 8/10
Lieto/Tarvasjoki
25.08.
-
ma 26.08.
pk
Urjalan kunnamestaruuskisat
Urjala
24.08.
-
ma 26.08.
pk
Paimion kaupungin yleisurheilumestaruuskilpailut
Paimio
18.08.
-
ti 27.08.
pk
Naantalin Löylyn seuranmestaruuskisat 2.kilpailupäivä
Naantali
23.08.
-
ti 27.08.
pm
Etelä.Savon pm-viestit
Savonlinna
24.08.
-
ti-ke 27.-28.08.
am
Aluemestaruusviestit, Eteläinen alue
Espoo
21.08.
-
ti 27.08.
pk
Kokkolan työväen urheilijoiden piirikilpailut
Kokkola
-
-
ti 27.08.
pk
Hippo-kisat
Akaa, Toijala
25.08.
-
ti 27.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Viitasaari
-
-
ti 27.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Orimattila
-
-
ti 27.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa
25.08.
-
ke 28.08.
pk
PrimaTimber syyshypyt
Polvijärvi
26.08.
-
ke 28.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Nurmijärvi
-
-
ke 28.08.
pk
Piirikunnaliset
Kurikka
27.08.
-
ke 28.08.
pk
Uran nelisataset ja keihäs
Kannus
26.08.
-
ke 28.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Polvijärvi
-
-
ke 28.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Kemi
-
-
ke 28.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Laitila
27.08.
-
ke 28.08.
seura
Metsä Group Seurakisat
Nedervetil / Alaveteli
26.08.
-
to 29.08.
pk
Vesan Kisat osa 3
Raahe
26.08.
-
to 29.08.
pk
Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat
Orivesi
27.08.
-
to 29.08.
pk
Mynämäen kunnanmestaruuskilpailut
Mynämäki
24.08.
-
la 31.08.
maantie
Ruotsi-ottelu 10
Helsinki
-
-
la-su 31.08.-01.09.
pk
SAUL SM-moniottelut
Keuruu
21.08.
-
la 31.08.
seuracup
Seuracupin superfinaali
Hämeenlinna
28.08.
-
la 31.08.
seuracup
Pohjola Seuracup C-finaali
Vantaa
27.08.
-
la 31.08.
seuracup
Pohjola Seuracupin A-sarjan finaali
Janakkala
27.08.
-
la 31.08.
maantie
Kiiminki-maraton
Oulu
-
-
la 31.08.
seuracup
Pohjola Seuracupin B-sarjan finaali
Riihimäki
29.08.
-
su 01.09.
pk
Tampere Maraton
Tampere
-
-
ma 02.09.
pk
KeU:n avoimet mestaruusottelut
Savonlinna, Kerimäki
31.08.
-
ma 02.09.
pk
Borgå stavcup 3 - Porvoon seiväscup 3
Borgå - Porvoo
30.08.
-
ti 03.09.
pk
Kultajousi kuukausikisa 4.osakilpailu
Kuopio
30.08.
-
ti 03.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Kuopio
01.09.
-
ti 03.09.
pk
Aktia Junior Games del 4
Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa
01.09.
-
ti 03.09.
pk
Syyskisa
Salo
31.08.
-
ti 03.09.
pk
Lempäälän mestaruuskilpailut
Lempaala
02.09.
-
ti 03.09.
ak
Ikaalisten Syyskisat
Ikaalinen
31.08.
F
ke 04.09.
pk
Tuulisähkö-kisat 2
Klaukkala
02.09.
-
ke 04.09.
pk
Akilles mästerskap 6 - Akilleen mestaruuskisat 6
Borgå - Porvoo
02.09.
-
ke 04.09.
pk
Suomenselän kisat
KUORTANE
02.09.
-
ke 04.09.
po
Ungdomsserien omgång 4
Mariehamn
-
-
ke 04.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Laitila
03.09.
-
to 05.09.
pk
9-13-vuotiaiden moniottelut
Mikkeli / Ristiina
02.09.
-
to 05.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Kuopio
03.09.
-
to 05.09.
pk
Regiontävling
Kyrkslätt
03.09.
-
to 05.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Nakkila
03.09.
-
pe 06.09.
pk
Borgå höstkast i slägga - Porvoon syysmoukari
Borgå - Porvoo
04.09.
-
pe 06.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Janakkala
-
-
la 07.09.
maantie
Rauhalahti-Kuopio Maraton
Kuopio
-
-
la 07.09.
pk
38. Vaasa Maraton
Vaasa
04.09.
-
la-su 07.-08.09.
SM
SM-viestit
Espoo
30.08.
-
la 07.09.
pm
Sisulisäottelut II 9-13v
Äänekoski
04.09.
-
la 07.09.
pk
SAUL Heitto-5-ottelun SM-kilpailut
Kauhajoki
31.08.
-
la 07.09.
pk
Kesän Ennätysten murskajaiset
Töysä
04.09.
-
la 07.09.
pk
52. Kuulakarnevaalit
Hämeenkyrö
-
-
su 08.09.
pk
Höstkast
Malax
06.09.
-
su 08.09.
pk
Heitto-ottelu
Uusikaupunki
03.09.
-
su 08.09.
pk
Hyppy- ja heittokilpailut
Savonlinna, Kerimäki
06.09.
-
su 08.09.
pk
KieKuMo 3
Virrat
05.09.
-
ma 09.09.
pk
Syysheitot I
Jämsä
06.09.
-
ma 09.09.
pk
Akilles mästerskap 7 - Akilleen mestaruuskisat 7
Borgå - Porvoo
06.09.
-
ma 09.09.
pk
Pitkät ratamatkat (pm 10000 m) ja Laihian Lujan piirikunnalliset
Laihia
07.09.
-
ma 09.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Raisio
-
-
ma 09.09.
pk
Tarvasjoen Kesäkisat 9/10
Lieto/Tarvasjoki
08.09.
-
ma 09.09.
pk
Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat
Tampere
08.09.
-
ti 10.09.
pm
Avoimet pm-ratakävelyt
Laitila
05.09.
-
ke 11.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Järvenpää
10.09.
-
to 12.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
HYVINKÄÄ
12.09.
-
to 12.09.
pk
Regiontävling
Kyrkslätt
10.09.
-
to 12.09.
pk
Spotox JuoksuCupin pikamatkat
Kaarina
09.09.
-
pe-la 13.-14.09.
maantie
Finlandia Marathon
Jyväskylä
-
-
pe 13.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Janakkala
-
-
la 14.09.
pk
Seniorien kansalliset heitot
turku
11.09.
-
la 14.09.
pk
HSL Group moukari 3
Nurmijärvi
-
-
la 14.09.
pm
HämSY:n pm-sisulisäottelut 2
Tampere
10.09.
-
la 14.09.
pk
Kiuaskallion heitot
Jalasjärvi
11.09.
-
la 14.09.
pm
Pohjois-Savon 9-13v. pm-moniottelut
Siilinjärvi
10.09.
-
la 14.09.
pm
Supersisuottelut
Ilmajoki
12.09.
-
la 14.09.
pm
Satakunnan 9-15-v piirinmestaruusmoniottelut
Kankaanpää
11.09.
-
la-su 14.-15.09.
pk
Pyhäselän XXIII heittohyppypäivät
Joensuu
11.09.
-
la 14.09.
pk
94. Kaisaniemen Juoksu
Helsinki
-
-
la-su 14.-15.09.
pk
42. Syysmoniottelut
Laitila
11.09.
-
la 14.09.
pk
Aikuisurheilijoiden heittocup 5/5
Kouvola/Inkeroinen
07.09.
-
la 14.09.
SM
SM-maraton
Jyväskylä
06.09.
B
la 14.09.
pk
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahti Cup 2/2
Espoo
12.09.
-
la 14.09.
seura
Metsä Group Seurakisat
Helsinki
13.09.
-
su 15.09.
pm
UUDY:n pm-junnuottelut 2. 9-13v
Hyvinkää
12.09.
-
su 15.09.
pk
Pk-heittokisat
Mikkeli / Ristiina
13.09.
-
su 15.09.
pk
Lasse Viren hölkkä
Myrskylä
-
-
su 15.09.
pm
Etelä-Savon pm-maastot KILPAILUN TIEDOT PÄIVITETÄÄN MYÖHEMMIN, KUN NE SAADAAN KERIMÄEN URHEILIJOILTA.
Savonlinna / Kerimäki
-
-
su 15.09.
pm
pm-sisulisämoniottelut II P/T9-13
Laitila
11.09.
-
ma 16.09.
pk
Syysheitot II
Jämsä
13.09.
-
ma 16.09.
pk
Tarvasjoen Kesäkisat 10/10. Avoimet TarU:n ja Kylänmestaruuskisat
Lieto /Tarvasjoki
15.09.
-
to 19.09.
pm
HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti
Ikaalinen
16.09.
-
la 21.09.
maantie
58. Oulun Juoksu
Oulu
-
-
la 21.09.
pk
Kansalliset kävelykisat
Pori
14.09.
-
la-su 21.-22.09.
pk
Seuraottelu
Kaarina
17.09.
-
la 21.09.
pm
Helsyn Junnuottelut 2 9-11 v.
Helsinki
16.09.
-
la 21.09.
maantie
Espoo Rantamaraton
Espoo
21.09.
-
la 21.09.
pk
Pohjois-Savon maakuntaviestijuoksu
Karttula
16.09.
-
la 21.09.
pk
Myllymäki Trail Run
Joutseno
15.09.
-
la 21.09.
pk
Maastohuipentuma
Toholampi
-
-
la 21.09.
pk
HSL Group moukari 4
Nurmijärvi
-
-
la 21.09.
SM
SM-maantiekävelyt
Pori
13.09.
B
la 21.09.
ak
Nuoret mailerit syyskymppi
Lahti
19.09.
F
la 21.09.
maantie
Ruissalojuoksut
Turku
-
-
su 22.09.
pm
Helsyn pm-ottelut II 12-13v
Vantaa
18.09.
-
la 28.09.
pk
Esbo IF öppen stavtävling / Esbo IF avoin seiväskisa
Espoo
24.09.
-
la 28.09.
ak
Espoonlahden heittokisat
Espoo
26.09.
-
la 28.09.
pk
SAUL SM-polkujuoksu
Ylöjärvi
19.09.
-
la 28.09.
pk
Vanhan Sotatienjuoksu
Kauhava
27.09.
-
la 28.09.
maantie
15. Huippukymppi, Isosyöte
Pudasjärvi
23.09.
-
su 29.09.
ak
Espoonlahden heittokisat
Espoo
26.09.
-
© Amptech Oy 2005-2024