Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 11.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Varkaus | 10.03. | - |
ma 11.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lapinlahti | 10.03. | - |
ma 11.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Keitele | - | - |
ti 12.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Rovaniemi | 10.03. | - |
ti 12.03. | pk | PeeÄssän salikisat 3/4 | Kuopio | - | - |
ke 13.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Tuusula | 12.03. | - |
ke 13.03. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
to 14.03. | pk | PeeÄssän salikisat 4/4 | Kuopio | - | - |
to 14.03. | pk | Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 7. osakilpailu | Helsinki | 13.03. | - |
pe 15.03. | pk | Seiväskisa | Himanka | 13.03. | - |
pe 15.03. | pk | Ouluhalli Games 5 | Oulu | 14.03. | - |
la 16.03. | SM | Kiekonheiton talvimestaruuskilpailut | Kotka | 10.03. | F |
la 16.03. | pk | Heittokilpailut | Kurikka | 14.03. | - |
la 16.03. | halli | Junior Indoor Meeting - JIM | Jyväskylä | 11.03. | F |
la 16.03. | maantie | Maantiejuoksucup | Vantaa | 12.03. | - |
la 16.03. | am | Aluemestaruusmaantiejuoksut, Eteläinen alue | Vantaa | 12.03. | - |
la-su 16.-17.03. | halli | Helsyn Junnuhallit | Helsinki | 13.03. | - |
la 16.03. | halli | Avoimet Helsyn Junnuhallien kävelyt | Helsinki | 13.03. | - |
su 17.03. | pk | Palkintokeskuskisa | Turku | 12.03. | - |
su 17.03. | halli | Kymenlaakson avoimet pm-hallikilpailut T/P9, 11, 13 ja 15, N/M17 ja 19 | Kotka | 10.03. | - |
su 17.03. | pk | Moukarin talvikisat | ALAVUS | 14.03. | - |
su 17.03. | pk | PeeÄssä-Luolakisa 2 | Iisalmi | 14.03. | - |
su 17.03. | po | Ungdomsserien inomhus, omgång 3 | Eckerö | - | - |
ma 18.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Varkaus | 17.03. | - |
la 23.03. | pm | Iin testijuoksu - Pohjois-Pohjanmaan piirinmestaruus maantiejuoksu | Ii | 20.03. | - |
la 23.03. | pk | Lohjan Talvijuoksusarja 5/5 | Lohja | - | - |
la 23.03. | pk | Toholammin talvijuoksut | Toholampi | 20.03. | - |
la 23.03. | halli | Uudyn junnuhallit | Helsinki | 19.03. | - |
su 24.03. | pk | Avoimet nuorten pm-hallit | Lahti, Nastola | 21.03. | - |
su 24.03. | pk | Avoimet sisuikäisten pm-hallit | Kuortane | 21.03. | - |
su 24.03. | halli | Keväthallit | Helsinki | 20.03. | - |
ma 25.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Varkaus | 24.03. | - |
ma 25.03. | seura | Metsä Group Seurakisat | Keitele | - | - |
ke 27.03. | pk | Pomppu-Ukkojen korkeus | Helsinki | - | - |
pe 29.03. | ak | Lohjan Heitto Cup 2024 1.osa, moukari | Lohja | 27.03. | - |
ma 01.04. | halli | HämSY:n hallihuipentuma | Tampere | 28.03. | - |
ma 01.04. | maantie | Tulppaanijuoksu | Turku | 29.03. | - |
ma 01.04. | pk | 52. Malmijuoksu | Joensuu | 30.03. | - |
ma 01.04. | pk | Härkälän lenkki | Somero | 29.03. | - |
ke 03.04. | seura | Metsä Group Seurakisat | LEPPÄVIRTA | - | - |
ke 03.04. | seura | Metsä Group Seurakisat | Varpaisjärvi | - | - |
to 04.04. | seura | Metsä Group Seurakisat | Järvenpää | 03.04. | - |
to 04.04. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 04.04. | seura | Metsä Group Seurakisat | Varpaisjärvi | - | - |
pe 05.04. | halli | Ruonalan urheiluhallin seiväshyppykisa | Kotka | 31.03. | - |
la 06.04. | pk | Karhuhalli keihäs 2 | Pori | 04.04. | - |
la 06.04. | halli | Paran TalviCup | Espoo | 31.03. | - |
la 06.04. | pk | Mikkelin talvijuoksusarjan osakilpailu 6 | Mikkeli | - | - |
su 07.04. | pm | Pm maatiejuoksut, Uudy | Karkkila | 04.04. | - |
su 07.04. | pk | PeeÄssä-Luolakisat 3 | Iisalmi | 04.04. | - |
su 07.04. | pk | IFR halltävling | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 05.04. | - |
su 07.04. | halli | Espoon Tapioiden hallijuoksusarjan 3000 metriä | Espoo | 04.04. | - |
ma 08.04. | seura | Metsä Group Seurakisat | Helsinki | 07.04. | - |
ke 10.04. | pk | KLL:n Pohjanmaan alakoulujen hallimestaruuskilpailut | Kuortane | 05.04. | - |
to 11.04. | pk | Seuraottelu HIFK-Jyry-Tarmo 8. osakilpailu | Helsinki | 10.04. | - |
pe 12.04. | halli | Ruonalan hallimoniottelu, T/P9, 11, 13 ja 15 | Kotka | 08.04. | - |
la 13.04. | SM | SM-maantiejuoksut | Lahti | 05.04. | B |
la 13.04. | pk | SAUL SM-maantiejuoksu | Lahti | 05.04. | - |
la 13.04. | pk | Lahtijuoksu - avoin 10 km | Lahti | 05.04. | - |
su 14.04. | maantie | Helsinki Spring Marathon HSM 2024 | Helsinki | - | - |
su 14.04. | pk | Karikon lenkki ja Varsyn pm-maastot | Turku | 12.04. | - |
ma 15.04. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lapinlahti | 14.04. | - |