Valitun ajanjakson kilpailut |
Päivämäärä |
Luokittelu |
Kilpailu |
Sijainti |
Ilm. päättyy |
WA |
ma 10.06. | pk | Paunu Games II | Jämsä | 07.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lappeenranta | - | - |
ma 10.06. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Alavus | 09.06. | - |
ma 10.06. | pk | Eekoo Kesäkisa - EKY Matalan kynnyksen cup osa 1 | Lappeenranta | 07.06. | - |
ma 10.06. | pk | Kesäkuun iltakilpailu | Alavieska | 09.06. | - |
ma 10.06. | pk | Jopo 1 | Joutsa | 07.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | OULU | 09.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Hamina | - | - |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Karvia | 10.06. | - |
ma 10.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Himanka | - | - |
ma 10.06. | pk | DT i Nedervetil | Nedervetil / Alaveteli | 08.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Huittinen | - | - |
ti-ke 11.-12.06. | ak | Aluemestaruuskilpailut, Eteläinen alue | Nurmijärvi | 06.06. | F |
ti 11.06. | pk | Kesport kisat | Iisalmi | 05.06. | - |
ti 11.06. | pk | Ahkeran arkiheitot | Lahti | 08.06. | - |
ti 11.06. | pk | Veve-kisa 2 | Veikkola | 09.06. | - |
ti 11.06. | pk | Ryskeen kesäkisa I | Tammela | 08.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Iitti | 10.06. | - |
ti 11.06. | seuracup | Seuracup 1. osakilpailu | Lapua | 08.06. | - |
ti 11.06. | ak | Tilastopajacup 4 | Turku | 08.06. | F |
ti 11.06. | pk | Hippokisat | Urjala | 09.06. | - |
ti 11.06. | pk | DT Jakobstad | Jakobstad | 09.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 09.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Parkano | 10.06. | - |
ti 11.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 11.06. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa | KÄLVIÄ | 09.06. | - |
ti 11.06. | ak | RT Jakobstad | Jakobstad | 08.06. | - |
ti 11.06. | pk | Kaiun seiväskisa | KAAVI | 07.06. | - |
ke 12.06. | pk | Hämeenlinnan Tarmon Kesäkisa I | Hämeenlinna | 10.06. | - |
ke 12.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Tyrnävä | - | - |
ke 12.06. | pk | Luokittelukilpailut / KeU cup 2 | Savonlinna, Kerimäki | 11.06. | - |
ke 12.06. | pk | JITA-kisat | Virrat | 09.06. | - |
ke 12.06. | pk | Seuraottelu KaPo-NuKi-ViVi | Vihti, Nummela | 10.06. | - |
ke 12.06. | pk | Hannun heitot | Parikkala | 09.06. | - |
ke 12.06. | pk | Hippokisa 2 | Valkeakoski | 10.06. | - |
ke 12.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Laitila | 11.06. | - |
ke 12.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Ylitornio | 11.06. | - |
to 13.06. | pk | Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat | Orivesi | 11.06. | - |
to 13.06. | ak | YAG Junior GP | Tampere | 09.06. | F |
to 13.06. | pk | Viikkokilpailu 2 | Lempäälä | 12.06. | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Raisio | - | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lempäälä | 12.06. | - |
to 13.06. | ak | Lampin aluekilpailut | Toholampi | 09.06. | F |
to 13.06. | pk | Piirikunalliset | Kurikka | 12.06. | - |
to 13.06. | pk | Metsolan heittokisa Mikkeli | MIKKELI | 10.06. | - |
to 13.06. | pk | Aktia Junior Games del 1 | Raseborg/Karis - Raasepori/Karjaa | 10.06. | - |
to 13.06. | pk | Aikuisurheilijoiden avoimet yleisurheilukilpailut/ SAUL | Kajaani | 09.06. | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuortane | - | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
to 13.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 11.06. | - |
pe-su 14.-16.06. | ak | Youth Athletics Games | Tampere | 09.06. | - |
pe 14.06. | pk | Helsinki Central Park Run | Helsinki | - | - |
la 15.06. | maantie | Vieskamaraton | Ylivieska | - | - |
la 15.06. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 2/5 | Kouvola/Inkeroinen | 08.06. | - |
la 15.06. | pk | Kenttäkarhujen heitto- ja hyppykisat | Uusikaupunki | 13.06. | - |
la 15.06. | pk | Forssan Suvi-ilta | Forssa | 15.06. | - |
su 16.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Korsholm | - | - |
su 16.06. | pk | Iskun heittokisat | Mynämäki | 11.06. | - |
su 16.06. | pk | Apupapu Cup 1 | Orivesi | 13.06. | - |
ma 17.06. | pk | JoKu Kesäkisat - EKY Matalan kynnyksen cup osa 2 | Joutseno | 13.06. | - |
ma 17.06. | ak | Lival-Games | Sipoo / Sibbo | 15.06. | F |
ma 17.06. | kävely | Aluemestaruus ratakävelyt | Vantaa | 14.06. | F |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | seuracup | Seuracup 1, Ykköslohko 9v lajit | Naantali | 20.06. | - |
ma 17.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Vantaa | 14.06. | - |
ma 17.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nurmijärvi | - | - |
ma 17.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I osakilpailu | Sastamala | 14.06. | - |
ma 17.06. | pk | Tarvasjoen Kesäkisat 3/10 | Lieto/Tarvasjoki | 16.06. | - |
ma 17.06. | pk | Junispelen | Oravais / Oravainen | 15.06. | - |
ma 17.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ma 17.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Karvia | 17.06. | - |
ma 17.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 18.06. | pk | Aikuisurheilijoiden av, Kansalliset E-P:n piirinmestaruuskisat | Töysä | 15.06. | - |
ti 18.06. | pk | Pohjola Seuracup 1-osakilpailu | Vihti, Nummela | 15.06. | - |
ti 18.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Joroinen | - | - |
ti 18.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I.osakilpailu | Vantaa | 14.06. | - |
ti 18.06. | iaaf | Paavo Nurmi Games | Turku | - | - |
ti 18.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Rovaniemi | 16.06. | - |
ti 18.06. | seuracup | Etelä-Savon Seuracup. piirin 1.osakilpailu | Savonlinna | 15.06. | - |
ti 18.06. | pk | Suomenselän kisat Lehtimäki | Alajärvi | 16.06. | - |
ti 18.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Vaasa (Vähäkyrö) | - | - |
ti 18.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuortane | - | - |
ti 18.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 18.06. | pk | 200m kisat | Savonlinna | 15.06. | - |
ke 19.06. | pk | Rimaralli 2 | Espoo | 16.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Pokaryn 1. piirikilpailu | Joensuu | 15.06. | - |
ke 19.06. | ak | Harju Cup 2 | Jyväskylä | 16.06. | F |
ke 19.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nakkila | 17.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola seuracup 1.osa LaSy/KymY/EKY | Heinola | - | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I-osakilpailu | Lapinlahti | 15.06. | - |
ke 19.06. | ak | Avoimet mestaruuskilpailut | Espoo | 14.06. | - |
ke 19.06. | kans | Tampereen yu-mestaruuskilpailut | Tampere | 15.06. | - |
ke 19.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Laitila | 18.06. | - |
ke 19.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Ylitornio | 18.06. | - |
ke 19.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Uurainen | - | - |
ke 19.06. | seuracup | Föreningscup / Seuracup - deltävling/osakilpailu 1 | Nykarleby | 16.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | Pohjola Seuracup Hämsyn 2.Divisijoonan 1. Osakisa | Nokia | 16.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | HämSYn seuracup 1 div 1.osakilpailu | Hämeenlinna | 17.06. | - |
ke 19.06. | seuracup | NÅID Föreningscup 1 / NÅID Seuracup 1 | Borgå - Porvoo | 16.06. | - |
ke 19.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Toholampi | - | - |
to 20.06. | ak | Reilu Cup seiväs | Lahti | 18.06. | F |
to 20.06. | kans | Pohjantähti-Games, 40 v. juhlakilpailut | Pudasjärvi | 16.06. | - |
to 20.06. | pk | Kunnon Juhannuskisat | Punkalaidun | 18.06. | - |
to 20.06. | pk | Pyhäselän juhannuskisat | Joensuu | 18.06. | - |
to 20.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
pe 21.06. | pk | Keuruun 57. Juhannuskisat -nuorten lajit | Keuruu | 16.06. | - |
pe 21.06. | pk | Posion Pyrinnön Juhannuskisat | Posio | 19.06. | - |
pe 21.06. | kans | Keuruun 57. Juhannuskisat | Keuruu | 16.06. | F |
pe 21.06. | ak | Ikaalisten Juhannuskisat | Ikaalinen | 18.06. | F |
la 22.06. | GP | Motonet GP Kuortane | Kuortane | 13.06. | C |
su 23.06. | kans | Saarijärven 88. Juhannuskisat | Saarijärvi | 17.06. | F |
su 23.06. | pk | Itä-Suomen Seiväspankin kesän 2024 seiväskisakiertue | KAAVI | 19.06. | - |
ma 24.06. | pk | Seuracup I Etelälohko 9-vuotiaiden lajit | Paimio | 21.06. | - |
ma 24.06. | pk | Seuracup I Etelälohko | Paimio | 21.06. | - |
ma 24.06. | pm | HämSYn pm-sisulisäottelut 12-13v | Hämeenlinna | 21.06. | - |
ma 24.06. | pk | Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi | Mynämäki | 20.06. | - |
ma 24.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ma 24.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Jämsä | - | - |
ma 24.06. | seuracup | Pohjola-seuracup I, Vakka-Suomi, 9 v. lajit | Mynämäki | 20.06. | - |
ma 24.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Karvia | 24.06. | - |
ma 24.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 25.06. | pk | Veikkolan Veikkojen Nuorisokansalliset | Veikkola | 23.06. | - |
ti 25.06. | seuracup | Pohjola Seuracup I.osakilpailu | Oulu | 23.06. | - |
ti 25.06. | ak | Reilu Cup 3 | Lahti | 23.06. | F |
ti 25.06. | pk | Kehityksen Junnukisa | Kaarina | 22.06. | - |
ti 25.06. | pk | Riennon ABC-kisojen lisälaji | Savonlinna | 22.06. | - |
ti 25.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Iitti | 24.06. | - |
ti 25.06. | ak | Tilastopajacup 5 | Turku | 22.06. | - |
ti 25.06. | ak | ABC-kilpailut | Savonlinna | 22.06. | F |
ti 25.06. | pk | DT i Bennäs | Bennäs | 24.06. | - |
ti 25.06. | pk | Kesäkuun kiskaisut ja kirmailut | Parkano | 18.06. | - |
ti 25.06. | pk | V Jyrin pomppu | Liperi (Ylämylly) | 23.06. | - |
ti 25.06. | pk | Porvoon juniorikisa 2 - Borgå juniortävling 2 | Porvoo - Borgå | 21.06. | - |
ti 25.06. | pm | HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, T/P11, T14/15 | Forssa | 22.06. | - |
ti 25.06. | pm | Viestihuipentuma | Kalajoki | 22.06. | - |
ti 25.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Parkano | 24.06. | - |
ti 25.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 25.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Hirvensalmi | - | - |
ti 25.06. | ak | Piiriottelu EKY, KYMY, LASY | Lahti | 20.06. | - |
ti 25.06. | ak | Avoimet aluekilpailut | Kauhava | 23.06. | - |
ti 25.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kellokoski | 24.06. | - |
ke 26.06. | pk | KeskisMikon Mittelöt | Töysä | 22.06. | - |
ke 26.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Siilinjärvi | 24.06. | - |
ke 26.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Liminka | - | - |
ke 26.06. | seuracup | Pohjola Seuracup piirikisa I | Jyväskylä | 23.06. | - |
ke 26.06. | pk | Nummelan Tarmon aluekilpailut | Vihti | 23.06. | - |
ke 26.06. | pm | Satakunnan 9-10 v pm-moniottelut | Nakkila | 24.06. | - |
ke 26.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 26.06. | pk | SAUL:n avoimet pm-kilpailut | Salo | 24.06. | - |
ke 26.06. | pk | DT Nykarleby | Nykarleby | 23.06. | - |
ke 26.06. | pm | Pm-sisulisäottelut P/T9,T10,P14/15 | Akaa, Toijala | 24.06. | - |
ke 26.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Laitila | 25.06. | - |
ke 26.06. | ak | Mikkeli avoin ABC2 kilpailu | Mikkeli | 24.06. | - |
ke 26.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Evijärvi | - | - |
ke 26.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Toholampi | - | - |
to 27.06. | pk | Oriveden Ponnistuksen Suojan kisat | Orivesi | 25.06. | - |
to 27.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | RAAHE | - | - |
to 27.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Janakkala | - | - |
to 27.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | HYVINKÄÄ | 27.06. | - |
to 27.06. | pk | Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 1 | Imatra | 24.06. | - |
to 27.06. | pk | Kaarinan Uran viikkokisat 2 | Kaarina | 24.06. | - |
to 27.06. | pm | Satakunnan 11-13 v pm-moniottelut | Nakkila | - | - |
to 27.06. | pk | Suomenselän alueen kilpailu | Alajärvi | 25.06. | - |
to-su 27.-30.06. | SM | Kalevan kisat | Vaasa | 19.06. | B |
to 27.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuortane | - | - |
to 27.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kiuruvesi | - | - |
to 27.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
to 27.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 25.06. | - |
pe 28.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Himanka | - | - |
pe 28.06. | seura | Metsä Group Seurakisat | Punkaharju | 26.06. | - |
la 29.06. | pk | 22. Kikan kisat, Marttilan peruskorjatun urheilukentän vihkiäiskilpailut | Marttila | 24.06. | - |
la 29.06. | pk | Albin Stenroosin muistojuoksu | Vehmaa | - | - |
su 30.06. | pk | Aluekilpailut | Vehmaa | 26.06. | - |
su 30.06. | pk | Varstakisat | Urjala | 28.06. | - |
su 30.06. | pk | Naantalin Aurinkokävelyt | Naantali | 25.06. | - |
ma 01.07. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 29.06. | - |
ma 01.07. | pk | Urheilukoulun viikkokisa 2 | Forssa | 30.06. | - |
ma 01.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Paimio | 29.06. | - |
ma 01.07. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 01.07. | pk | Someron Säästöpankin Sp-kisat | Lieto | 28.06. | - |
ma 01.07. | pk | Laihian Lujan piirikunnalliset | Laihia | 29.07. | - |
ma 01.07. | pk | Borgå stavcup 1 - Porvoon seiväscup 1 | Borgå - Porvoo | 29.06. | - |
ma 01.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Vantaa | 28.06. | - |
ma 01.07. | pk | Tarvasjoen Kesäkisat 4/10 | Lieto/Tarvasjoki | 30.06. | - |
ma 01.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ma 01.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Jämsä | - | - |
ma 01.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Karvia | 01.07. | - |
ma 01.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Himanka | - | - |
ti 02.07. | pk | Lahden seiväskisa | Lahti | 30.06. | - |
ti 02.07. | pk | Kultajousi kuukausikisa 2.osakilpailu | Kuopio | 30.06. | - |
ti 02.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Huittinen | - | - |
ti 02.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuopio | 30.06. | - |
ti 02.07. | ak | Ilmajoki Games, Etelä-Pohjalainen timanttiliiga | Ilmajoki | 01.07. | - |
ti 02.07. | pk | Ahkeran arkiheitot | Lahti | 29.06. | - |
ti 02.07. | pk | Kaarinan Junnukisa 2 | Kaarina | 30.06. | - |
ti 02.07. | pm | Kymenlaakson pm-ottelut T/P 9-15 V., 1. os | Kouvola | - | - |
ti 02.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Iitti | 01.07. | - |
ti 02.07. | ak | Uusimaa GP - 2. osakilpailu | Vihti, Nummela | 29.06. | F |
ti 02.07. | pk | Kokkolan Veikkojen kisat | Kokkola | 30.06. | - |
ti 02.07. | pk | Metsolan heittokisa 2 Mikkeli | MIKKELI | 28.06. | - |
ti 02.07. | pm | Avoimet Piirinmestaruuskilpailut 9-17 v, osa 2 | Taipalsaari | 30.06. | - |
ti 02.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | OULU | 01.07. | - |
ti 02.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Parkano | 01.07. | - |
ti 02.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ti 02.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Korsholm | - | - |
ke 03.07. | pk | Kvarken Games | Vörå / Vöyri | 01.07. | - |
ke 03.07. | pk | Suomenselän kisat | Ähtäri | 29.06. | - |
ke 03.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Valkeala | - | - |
ke 03.07. | pk | Nopsan piirikunnalliset | Noormarkku | 01.07. | - |
ke 03.07. | pk | Peeässä cup 2. osakilpailu | Siilinjärvi | 30.06. | - |
ke 03.07. | pk | Junnut radalle | Tampere | 02.07. | - |
ke 03.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Laitila | 02.07. | - |
ke 03.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nedervetil / Alaveteli | 01.07. | - |
ke 03.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Evijärvi | - | - |
ke 03.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Toholampi | - | - |
ke 03.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kerava | 02.07. | - |
to 04.07. | karn | Keihäskarnevaalit, nuorten kisat | Pihtipudas | 29.06. | - |
to-la 04.-06.07. | karn | Lohjan Lajikarnevaalit, kiekonheitto, kuulantyöntö, moniottelut 2024 | Lohja | 01.07. | - |
to 04.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / juniorikilpailut | Lempäälä | 02.07. | F |
to 04.07. | karn | Moukarikarnevaalien nuorten kisat | Kaustinen | 01.07. | F |
to-su 04.-07.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
to-su 04.-07.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
to 04.07. | karn | Aitajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 01.07. | F |
to 04.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | RAAHE | - | - |
to 04.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Kuopio | 02.07. | - |
to 04.07. | pk | Paimion junnukisat | Paimio | 01.07. | - |
to 04.07. | pk | Hippokisa 3 | Valkeakoski | 02.07. | - |
to 04.07. | pk | Pyhäselän heinäkisat | Joensuu | 02.07. | - |
to 04.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Pello | - | - |
pe-su 05.-07.07. | pk | SAUL Yleisurheilun SM-kilpailut | Oulu | 25.06. | - |
pe-la 05.-06.07. | karn | Kestävyysjuoksu- ja kilpakävelykarnevaalit | Jämsä | 02.07. | F |
pe 05.07. | pk | Mehiläinen Games | Kalajoki | 02.07. | - |
pe 05.07. | pk | Varpaisjärven yöjuoksu | Varpaisjärvi | 30.06. | - |
pe 05.07. | pk | Keuruun 12.yömaraton | Keuruu | - | - |
la 06.07. | maantie | Mikkeli juoksu (Maraton, Puolimaraton, Vartti) | Mikkeli | - | - |
la 06.07. | karn | Lempäälän korkeus-, pituus ja 3-loikkakarnevaalit / pääkilpailut | Lempäälä | 02.07. | F |
su 07.07. | karn | Moukarikarnevaalien B-kilpailu ja leirikisa | Kaustinen | 01.07. | F |
su 07.07. | karn | Keihäskarnevaalit, pääkilpailut | Pihtipudas | 01.07. | - |
su-ke 07.-10.07. | karn | 45. Someron seiväskarnevaalit | Somero | 01.07. | - |
su 07.07. | karn | Pikajuoksukarnevaalit | Jämsänkoski | 04.07. | F |
su 07.07. | karn | Moukarikarnevaalien pääkilpailu | Kaustinen | 01.07. | F |
ma 08.07. | pk | Osuuspankin HIPPO-Viikkokisat | Tampere | 06.07. | - |
ma 08.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ti 09.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Huittinen | - | - |
ti 09.07. | ak | EEKOO- myötätuulikisat | Lappeenranta | 05.07. | - |
ti 09.07. | pk | Kesport kisat | Iisalmi | 03.07. | - |
ti 09.07. | pk | Kolmikuntaottelu | Orivesi | 07.07. | - |
ti 09.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Iitti | 08.07. | - |
ti 09.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 07.07. | - |
ti 09.07. | ak | Virkiän myötätuulisprintit | Lapua | 06.07. | F |
ti 09.07. | pk | III-lohkon kisat | Urjala | 07.07. | - |
ti 09.07. | pk | Vakka-Suomen rataviestit | Mynämäki | 29.06. | - |
ti 09.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Parkano | 08.07. | - |
ti 09.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Eura | - | - |
ke-to 10.-11.07. | pk | Kiskon mestaruus seiväs aidat kävely | Riihimäki | 08.07. | - |
ke 10.07. | pk | Ivar Wilskman heitot | Töysä | 07.07. | - |
ke 10.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Tyrnävä | - | - |
ke 10.07. | pk | KSAT-kisat | Virrat | 07.07. | - |
ke 10.07. | ak | Kankaanpää Games | Kankaanpää | 07.07. | F |
ke 10.07. | pk | NÅID mångkamp F/P 9-13 del 1 - Akilles mästerskap 7-15 år | Borgå - Porvoo | 06.07. | - |
ke 10.07. | pk | NoU:n Heinäkuun kisa | Nokia | 07.07. | - |
ke 10.07. | pk | Tarmon nuorisokilpailut | Hämeenlinna | 08.07. | - |
ke 10.07. | pk | Heinäkuun kisat | Äänekoski | 08.07. | - |
ke 10.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Mäntyharju | 08.07. | - |
ke 10.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Jämsä | - | - |
ke 10.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Evijärvi | - | - |
to 11.07. | pk | Lahden seiväskisa | Lahti | 09.07. | - |
to 11.07. | pk | Naantalin heinäseiväs | Naantali | - | - |
to 11.07. | pk | Moukari -ilta | Paimio | 07.07. | - |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Hämeenlinna | - | - |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Riihimäki | 10.07. | - |
to 11.07. | pk | Ryskeen kesäkisa II | Tammela | 08.07. | - |
to 11.07. | pk | Viikkokilpailu 3 | Lempäälä | 10.07. | - |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Nakkila | 09.07. | - |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Rovaniemi | 09.07. | - |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Lempäälä | 10.07. | - |
to 11.07. | ak | Imatran Inkerikisat | Imatra | 06.07. | F |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Hamina | - | - |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Akaa, Toijala | 09.07. | - |
to 11.07. | ak | Uran aluekisat | Kannus | 09.07. | F |
to 11.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Korsholm | - | - |
pe 12.07. | ak | Janakkala Games - perjantain lajit | Janakkala | 09.07. | - |
pe 12.07. | ak | Mikkeli Games | Mikkeli | 05.07. | F |
la 13.07. | pk | Seniorien kansalliset heitot | turku | 10.07. | - |
la-su 13.-14.07. | pk | Janakkala Games | Janakkala | 09.07. | - |
la 13.07. | pm | Sisuottelut | Kauhava | 10.07. | - |
la-su 13.-14.07. | ak | Hannes Junior Games | Kuopio | 06.07. | - |
la-su 13.-14.07. | ak | SFIM i friidrott 2024 | Nedervetil / Alaveteli | 05.07. | F |
la-su 13.-14.07. | ak | Avoimet Aluemestaruusottelut | Kauhava | 10.07. | - |
la 13.07. | pk | Karhulan keskuskentän kesäkisa | Kotka | 09.07. | - |
la 13.07. | pk | OriGames | Orivesi | 10.07. | - |
la 13.07. | pk | Kuohun Tasoittava | Vaajakoski / Jyväskylä | - | - |
la 13.07. | pk | Seppo Välimäki -aluekisat | Noormarkku | 11.07. | - |
la 13.07. | pk | Aikuisurheilijoiden heittocup 3/5 | Kouvola/Inkeroinen | 06.07. | - |
la 13.07. | pm | HämSY:n pm-ratakävelyt | Lempäälä | 11.07. | - |
la 13.07. | ak | Laitilan Nuorisokansalliset | Laitila | 10.07. | - |
su 14.07. | pk | Aluekisat | Lieto | 11.07. | - |
su 14.07. | pk | Nuorten Timanttikisat | Sastamala | 11.07. | - |
su 14.07. | pk | Kenttäkarhujen miniottelut | Uusikaupunki | 10.07. | - |
su 14.07. | pk | Alavieska-viikon kilpailut | Alavieska | 12.07. | - |
su 14.07. | pk | Heinäseiväs | Virrat | 11.07. | - |
su 14.07. | kans | Timanttikisat | Sastamala | 11.07. | F |
ma 15.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Joroinen | - | - |
ma 15.07. | ak | Moukarin- ja painonheittokilpailut | Helsinki | - | F |
ma 15.07. | pk | Yu-veteraanien pm-kilpailut ja Lujan (SAUL) kansalliset | Laihia | 13.07. | - |
ma 15.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Raisio | - | - |
ma 15.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Alavus | 14.07. | - |
ma 15.07. | pk | Tarvasjoen Kesäkisat 5/10 | Lieto/Tarvasjoki | 14.07. | - |
ma 15.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Äänekoski | - | - |
ma 15.07. | seura | Metsä Group Seurakisat | Jämsä | - | - |